W jakim wieku mogą pojawić problemy ze wzwodem?

Czujemy się jeszcze zupełnie młodzi, jednakże nasza sprawność w łóżku nie jest już taka jak dawniej? Zauważyliśmy u siebie kłopoty z potencją? Tak naprawdę zaburzenia związane z erekcją nie dotykają tylko panów w podeszłym wieku. Wpływ na taki stan rzeczy mogą mieć różnorodne czynniki, jak chociażby styl życia czy dieta.

Spadek ilości testosteronu

Do trzydziestego roku życia panowie doświadczają szczytów własnych seksualnych możliwości. To właśnie w młodych latach, ilość testosteronu jest w ich wypadku największa. Kiedy mężczyzna zbliża się już do 40 roku życia, produkcja wymienionego hormonu stopniowo spada.

Wtedy najczęściej panowie obserwują u siebie słabszą niż kiedyś czynność erekcyjną. Jednakże są również panowie po 40 roku życia, którzy ciągle mogą pochwalić się wspaniałą formą i możliwościami w sypialni, których może pozazdrościć im niejeden dwudziestolatek. Dzieje się tak z uwagi na to, iż potencja męska zależna jest od różnych czynników. Wiek jest wyłącznie jednym z nich.

Od czego zależna jest potencja?

Na sprawność seksualną mężczyzn wpływ ma między innymi styl życia, dieta, jak również ogólny stan naszego zdrowia. Znacznie bardziej narażeni na kłopoty z potencją są mężczyźni, którzy zmagają się na co dzień z chorobami wątroby, nerek, czy też układu krążenia. Spore znaczenie ma także uprawianie sportu. Panowie ćwiczący przynajmniej 3 razy w każdym tygodni, są dużo bardziej sprawni i mogą mieć większe libido.

Wszelkie wymienione wyżej czynniki mogą przyczyniać się bezpośrednio do wystąpienia kłopotów z potencją dużo poniżej wieku granicznego, jakim jest czterdziesty rok życia. Do seksuologòw trafiają nawet panowie w wieku 20 lat, którzy zaobserwowali u siebie zaburzenia związane z erekcją. W takim przypadku mamy jednakże zwykle do czynienia z kłopotami o podłożu psychologicznym.

Jaki jest przebieg leczenia?

Najważniejszą częścią leczenia problemów z potencją, będzie prawidłowe rozpoznanie przyczyny takich zaburzeń i oczywiście ich eliminacja. Na ten czas specjalista powinien przepisać pacjentowi środki na poprawę potencji Kamagra czy Cialis. Z pewnością wypisze on także skierowanie na badania ogólne, między innymi na pomiar ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy, czy też badanie krwi i moczu. Nierzadko niezbędne będzie również wprowadzenie właściwej farmakologii, czasami też zmiana diety i prowadzonego stylu życia, na przykład całkowite odrzucenie używek. W wypadku kłopotów z potencją mających podłoże psychogenne, konieczne może stać się rozpoczęcie również psychoterapii.

Zaburzenia erekcji mające podłoże psychologiczne

Kłopoty natury psychicznej i emocjonalnej mogą dotykać panów w różnym wieku. Zdarzają się nie tylko u panów w podeszłym wieku, ale także i u tych młodych.

Czynniki psychologiczne, które mogą mieć wpływ na występowanie zaburzeń ze wzwodem, to chociażby:

  • ciągłe przemęczenie,
  • przewlekły stres,
  • czynniki osobowościowe, takie jak chociażby brak pewności siebie,
  • zaburzenia snu,
  • problemy w relacjach partnerskich,
  • strach, na przykład przed niechcianą ciążą,
  • depresja, jak również inne choroby mające podłoże psychologiczne,
  • traumatyczne przeżycia w przeszłości, na przykład przemoc seksualna,
  • stosowanie psychoaktywnych substancji,
  • nadużywanie alkoholu.

Bez względu na przyczynę, zaburzenia erekcji mogą wskazywać na poważne problemy występujące w psychice albo organizmie. Najlepiej będzie poinformować o nich lekarza specjalistę. Lekarze pierwszego kontaktu na podstawie wstępnie przeprowadzonych wywiadów oceniają, czy takim pacjentem powinien zająć się seksuolog, androlog czy też urolog.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *